poniedziałek, 5 września 2011

W pogoni za modą

Moda nie dla wszystkich jest łaskawa omija szerokim łukiem osobniki o gabarytach samochodu dostawczego poprzez samochody ciężarowe o tirach nie wspomnę.

Natomiast tzw. wieszaki mogą w modzie przebierać jak w ulęgałkach, wszystko im pasuje we wszystkim wyglądają dobrze a nawet bardzo dobrze.

Wobec tego wszyscy rozsądni ludzie którzy nie mają figury wieszaka muszą wybierać między modą a dobrym wyglądem.

Przykładem takiego wyboru jest Magda Gessler – ubiera się może nie specjalnie modnie ale za to wygląda w swoich workowatych odzieniach dobrze a nawet nie bałabym się tego określenia bardzo dobrze.

Bo nie oszukujmy się Magda nie ma sylwetki modelki lecz ubrania (które jak informuje nas internet projektuje sobie sama) leżą na niej fajnie i ukrywają to co Magda ukryć chce.

Gessler nie pędzi ślepo ku modzie bo wie, że nie dla niej projektanci czarują cudeńka rozmiarowo przeznaczone dla dzieci, ona ma swój własny styl który do niej pasuje, w którym czuje się i wygląda dobrze.

Pewnie nie każdy jest zdania, że worki projektu Magdy są fajne a już na pewno nie są zgodne z trendami mody, ale moim zdaniem sztuką jest się ubrać może niekoniecznie i nie za wszelką cenę modnie ale tak aby fajnie wyglądać i ukryć co jest do ukrycia.

Przecież większość z nas nie chce się chwalić niedoskonałościami swojej sylwetki, a Gesslerowej udaje się to doskonale, workowaty krój zazwyczaj jest w ciepłych pastelowych kolorach, co tego dodany jest jakiś naszyjnik, szal lub wdzianko dłuższe lub krótsze od wiodącego elementu stroju co odwraca uwagę od tego, że w zasadzie są to właściwie pokutne worki.

Dzięki temu Magda nie musi się prężyć, wciągać brzucha, siadać i poruszać się tak aby widz nie zauważył iż jest właścicielką nie specjalnie doskonałej figury.

Dla mnie Magda jest IKONĄ MODY, bo co to za sztuka ubrać się w to co proponują nam projektanci, sztuką jest się ubrać fajnie, dobrze w tym wyglądać nawet jeśli miałyby to być stroje podobne do worków na ziemniaki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz